10 kroków do idealnego manicure hybrydowego


Twój top nie błyszczy? Hybryda odpryskuje? Marszczy się? Pyłek trzyma się zaledwie 2 dni?

A może masz płaskie, łamliwe paznokcie?

Przed Wami 10 kroków do idealnego manicure hybrydowego!


1. Przygotuj dobrze płytkę paznokcia. Starannie odsuń skórki. W innym przypadku manicure będzie nietrwały, a hybryda zacznie podnosić się w okolicy wału okołopaznokciowego. Do zmatowienia użyj bloczka polerskiego. Pamiętaj, żeby nie przepiłować płytki!

2. Odtłuść paznokcie wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem i odczekaj chwilę przed nakładaniem kolejnych produktów. Cleaner powinien wyparować.

3. Użyj primera bezkwasowego, który zwiększy przyczepność hybrydy do naturalnej płytki. Nie nakładaj bazy zaraz po nałożeniu primera! Odczekaj 30-60 sekund.

4. Jeśli nie masz wprawy nie maluj wszystkich paznokci od razu. Rób nawet po jednym. Ważne, żeby nie zalać skórek, co mogłoby skrócić trwałość Twojej stylizacji.

5. Mocno napigmentowane kolory utwardzaj dwa razy dłużej. Będziesz mieć dzięki temu pewność, że na następny dzień hybryda nie zacznie się marszczyć i odchodzić.

6. Dokładnie zabezpieczaj wolny brzeg. Jeśli tego nie zrobisz, lakier będzie odpryskiwał.

7. Jeśli Twoja hybryda mimo wykonania tych kroków słabo się trzyma lub po prostu masz płaskie paznokcie, które często się łamią, skorzystaj z dostępnych na rynku hybryd pozwalających przedłużyć paznokieć i po nałożeniu bazy nadbuduj nimi krzywą C. Dzięki temu wzmocnisz paznokieć.

8. Jeśli używasz bardzo modnych teraz pyłków chameleon po wtarciu ich pacynką, zmieć nadmiar pyłku delikatnym pędzelkiem i przejedź bloczkiem lub pilnikiem delikatnie wolny brzeg paznokcia. Nałóż primer bezkwasowy, poczekaj kilkadziesiąt sekund i nałóż dwie warstwy topu.

9. Utwardzaj top dwa razy dłużej i odczekaj minutę lub dwie po wyciągnięciu dłoni z lampy. Zmyj lepką warstwę dyspersyjną wacikiem kosmetycznym (nie bezpyłowym) nasączonym cleanerem. Dzięki temu paznokcie będą miały piękny połysk.

10. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie swojej stylizacji, nałóż oliwkę jedynie na skórki, w ten sposób paznokcie będą nadal pięknie lśnić.

Dostałam się do II etapu konkursu Makear i Nailsbook na Facebooku. W tym etapie jurorami jesteście Wy. Jeśli podoba Wam się moja stylizacja zostawcie proszę like pod tym zdjęciem :) Głosowanie kończy się 30 września o 23.59! Liczę na Was :)Komentarze

 1. Przydatny post, bo wielu osobom hybrydy płatają figla.

  OdpowiedzUsuń
 2. W punkcie 8, gdzie dać ten primer jak już spiłuję wolny brzeg paznokcia? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Primer należy nałożyć na cały pazurek czy tylko na ten spiłowany wolny brzeg? Mam primer kwasowy, czy on również się nadaje do tego zabiegu? Mam problem z pyłkami bo mi strasznie się ścierają, a jeżeli jest coś co może ten proces choć troszkę powstrzymać to spróbuję wszystkiego.

   Usuń
 3. Rzeczywiście jak się chwilkę odczeka po utwardzeniu topu, to paznokcie nie robią się matowe.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz